w

Co to jest Google i jak działa?

 

Google to wyszukiwarka, która dominuje na niemal każdym rynku, na którym działa. Niemal każdy, kto ma połączenie z Internetem, korzystał kiedyś z Google, a wielu z tych użytkowników regularnie korzysta z wyszukiwarki Google. W rzeczywistości większość ludzi prawdopodobnie nie byłaby w stanie przypomnieć sobie nazwy innej firmy, gdyby zapytać ich, jaką wyszukiwarkę preferują.Użytkownicy mogą nie pamiętać innych opcji, ponieważ Google jest tak wszechobecne, że większość ludzi nawet nie bierze pod uwagę innych możliwości, szukając czegoś w Internecie. Użytkownicy mogą mieć jednak obawy co do tego, jak szeroko wykorzystywana jest wyszukiwarka Google i jakie może to mieć konsekwencje dla ich prywatności lub przyszłości całego internetu.Niezależnie od tego, co sądzisz o Google, jest w nim wiele rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć. Oto kilka interesujących faktów na temat tej wszechobecnej wyszukiwarki i jej licznych usług:

Google to coś więcej niż tylko wyszukiwarka.

Choć Google jest najbardziej znana jako wyszukiwarka, zarządza też dziesiątkami innych usług internetowych, w tym przechowywaniem i zarządzaniem danymi w chmurze, aplikacjami do obsługi poczty e-mail i wiadomości, mobilnym systemem operacyjnym, przeglądarką i wieloma innymi.Te i inne usługi są częścią nadrzędnej strategii Google, która polega na tym, by stać się punktem kompleksowej obsługi w zakresie wszystkich cyfrowych potrzeb.Google oferuje także wiele usług dla osób, które pracują w domu lub podróżują. Dostępne są aplikacje do rezerwowania podróży, zarządzania finansami, organizowania kalendarza i inne.Google oferuje na przykład narzędzie do tworzenia list rzeczy do zrobienia, które można udostępniać innym użytkownikom, nawet jeśli nie są oni użytkownikami Google.Usługi te mogą być bardzo pomocne, zwłaszcza dla osób pracujących zdalnie. Można na przykład użyć funkcji kalendarza, aby udostępnić swój harmonogram współpracownikom. Dzięki temu będą oni wiedzieć, kiedy jesteś dostępny, aby odebrać telefon lub spotkać się z nimi osobiście.

Google zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników.

Choć Google stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, w rzeczywistości zatrudnia tylko stosunkowo niewielką liczbę pracowników.Poza inżynierami, projektantami i naukowcami tworzącymi technologię, na której opiera się firma, Google zatrudnia obecnie ponad 1000 osób.Jeśli chodzi o pracowników, Google od dawna słynie z nietypowych dodatków i świadczeń, w tym wyżywienia i opieki zdrowotnej zapewnianej przez szefów kuchni, lekarzy wewnętrznych, a nawet masaże na miejscu.Jednak w miarę rozwoju firmy, konkurowania o coraz więcej talentów i wchodzenia do nowych branż, firma zaczyna kłaść coraz większy nacisk na wynagrodzenia.

Google przetwarza każdego dnia niewyobrażalną ilość danych.

Choć proces, w jaki działa wyszukiwarka Google, jest w dużej mierze tajemnicą dla tych, którzy na niej polegają, to ilość informacji cyfrowych przetwarzanych przez firmę jest naprawdę zdumiewająca.Ludzie korzystający z usług Google oraz ci, którzy tworzą treści dla firmy, przetwarzają codziennie niewyobrażalną ilość danych.Każdego dnia Google przetwarza około 100 milionów gigabajtów (GB) danych. Dla przeciętnego człowieka jest to ilość niemal nie do ogarnięcia. Można to sobie wyobrazić w następujący sposób: Gdyby wszystkie dane przetwarzane przez Google w ciągu jednego dnia zapisać na papierze, zapełniłyby one Bibliotekę Kongresu ponad 1000 razy.

Pojedyncze wyszukiwanie w Google generuje prawie 8 GB danych.

Może to zabrzmieć niewiarygodnie, ale jedno wyszukiwanie w Google generuje około 8 GB danych. Dane te są generowane przez informacje dodawane przez ludzi do Internetu, takie jak strony WWW, wiadomości e-mail, blogi i inne.Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, jedno wyszukiwanie w Google generuje więcej danych niż cała przeciętna witryna internetowa.Jest to jeszcze bardziej zdumiewające, jeśli weźmiemy pod uwagę, że duża część Internetu składa się z witryn należących do Google. Należą do nich YouTube, Gmail i Dysk Google.

W Google jest prawie 7000 różnych stanowisk pracy.

Biorąc pod uwagę różnorodność oferowanych usług, możliwości zatrudnienia w Google są naprawdę zróżnicowane.Firma zatrudnia ekspertów w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja czy robotyka, a także specjalistów w wielu dziedzinach związanych z nauką o danych.Znaczna część pracowników Googlers to programiści komputerowi, inni pracują w działach projektowania i zarządzania produktami. Są też osoby pracujące w działach sprzedaży, finansów, marketingu i innych.Biorąc pod uwagę zasięg firmy, nie jest zaskoczeniem, że wielu z tych pracowników znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi.Google zatrudnia pracowników w ponad 80 różnych krajach, w tym w takich miejscach, jak Brazylia, Indie, Tajwan i Australia.

Słowo “Google” może pochodzić z języka Kannada lub Marathi.

Od momentu założenia w 1996 roku Google stało się jedną z najbardziej znanych i najczęściej używanych wyszukiwarek na świecie. W związku z tym prawdopodobnie wiele osób nie wie, skąd pochodzi nazwa tej marki.Choć Google jest najczęściej kojarzona z językiem angielskim, wydaje się, że nazwa ta ma swoje korzenie w Indiach. Niektórzy uważają, że nazwa ta może pochodzić z języków Kannada lub Marathi.Może to być pewnym zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Google kojarzy się z krajami anglojęzycznymi. Należy jednak pamiętać, że nazwa ta została pierwotnie podana w oryginalnej pisowni. Z czasem została ona dostosowana do wymowy angielskiej.

Podsumowanie

Google to coś więcej niż tylko wyszukiwarka. Obecnie zatrudnia ponad 1000 osób, każdego dnia przetwarza niewyobrażalną ilość danych i korzysta z prawie 7000 różnych stanowisk pracy. Pojedyncze wyszukiwanie w Google generuje prawie 8 GB danych, a nazwa pochodzi prawdopodobnie z języka Kannada lub Marathi.

techniki manipulacji

Co to są Techniki Manipulacji? Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić?

trade marketing

Trade Marketing – Marketing Handlowy Co To Jest i co powinieneś wiedzieć?